شرکت فنی پرتونمای طلوع (سهامی خاص)

شرکت فنی پرتونمای طلوع به عنوان شرکت پیشرو در ارائه خدمات و تأمین تجهیزات آزمونهای غیرمخرب (NDT) در سال 1377 تأسیس گردید. این شرکت طی همکاری با معتبرترین شرکت های سازنده تجهیزات NDT و اخذ نمایندگی از برخی از آنها، همواره تلاش می کند با تأمین برترین تجهیزات و ارائه مشاوره و پشتیبانی فنی به صنایع و مراکز تحقیقاتی کشور در راستای براورد اهداف عالی ایشان گام بردارد.

طیف گسترده ای از تجهیزات آنالیز مواد و بازرسی فنی و تستهای غیرمخرب در صنایع گوناگونی مانند نفت، گاز، پتروشیمی، سیستم های نیروگاهی و پالایشگاهی، سازه های فلزی، ماشین آلات صنعتی و خودرو توسط این شرکت تأمین می گردد.

واحد فروش این شرکت به عنوان مجری تأمین با همکاری دفاتر رسمی خود در سایر کشورها تمامی تلاش خود را جهت تأمین تجهیزات از برترین سازندگان جهان معطوف نموده و با ارئه خدماتی همچون نصب، راه اندازی، خدمات پس از فروش، گارانتی و آموزش توسط افراد دارای صلاحیت سعی در نقش آفرینی میزان بهره وری، بهینه سازی صنایع و پیشرفت کشور را دارد.

بخش خدمات اجرایی

بخش اجرایی این شرکت با هدف ارائه خدمات بازرسی فنی، تنش زدایی وبازرسی جوش با استفاده از تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته و با در اختیار داشتن امکانات فنی و پرسنل متخصص به منظور ارائه خدمات تستهای غیرمخرب (NDT) تأسیس و اولین مگاپروژه خود را در سال 80 در فاز 2 و 3 پارس جنوبی با شرکت توتال آغاز نموده و پس از آن در فازهای 4 و 5 با شرکت هیوندایی، فاز 6 و 7 و 8 با مشارکت TIJD و فاز 9 و 10 با مشارکت OIEC اقدام به فعالیت نموده است.

در کنار فعالیت های انجام شده در مقطع مذکور، این شرکت به طور همزمان در پروژه های پتروشیمی از قبیل پارس و پتروشیمی قدیر نیز فعالیت داشته است. با شروع ساخت سکوهای پارس جنوبی این شرکت در سال 84 فعالیت خود را با اجرای خدمات تستهای غیرمخرب در سکوهای فاز 9 و 10 پارس جنوبی در خرمشهر با شرکت تأسیسات دریایی ایران آغاز نموده و تاکنون در تمامی فازهای 12، 14، 15، 16، 17 و 18 با شرکت های مبین سازه گستر خلیج فارس و تأسیسات دریایی ایران و صدرا همکاری دارد.

فعالیت شرکت محدود به داخل کشور نبوده و طی سال های 2005 تا 2009 در کشورهای ترکمنستان و ارمنستان نیز حضور فعال داشته است. این شرکت مفتخر است اعلام نماید از زمان شروع تحریم های بین المللی به عنوان تنها شرکت خدمات تست های غیرمخرب در ایران حتی به اندازه ساعتی فعالیت های خود را محدود ننموده و از سال 90 تمامی خدمات NDT فازهای 15 و 16 و 17 و 18 پارس جنوبی را با شرکت های آریا نفت شهاب، OPMI و OI انجام داده است.

در حال حاضر شرکت فنی پرتونمای طلوع با در اختیار داشتن 25 تیم رادیوگرافی گاما، 2 تیم رادیوگرافی ایکس، 4 تیم تست اولتراسونیک، 12 تیم تست ذرات مغناطیسی و تست مایعات نافذ مشغول به فعالیت در پروژه های مختلف دریایی و خشکی پارس جنوبی، پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس و نیروگاه اتمی بوشهر می باشد. اجرای بسیاری از پروژه های صنعتی دیگر شامل خدمات تست با چشمه کبالت 60، از سال 84 در پروژه های مختلف، ساخت اتاق سربی جهت انجام خدمات رادیوگرافی برای شرکت های زیرمجموعه مپنا در سابقه اجرایی این شرکت ثبت شده است.

واحد خدمات اجرایی

رادیوگرافی صنعتی (RT)

تست اولتراسونیک (UT)

تست PAUT و TOFD

تست ذرات مغناطیسی (MT)

تست مایعات نافذ (VT)

تنش زدایی